Hurda alımı

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, hurda alım ve satım işleri ile uğraşmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Bakır hurdaları, değerli bir maden olduğu için fiyat olarak her zaman yüksek oranlarda olur. Hurdacılık sektöründe en değerli hurda çeşitlerinden biri olan bakırdır. Günümüzde geri dönüşüm sektörü içinde önemli bir yeri hurdacılık işleri zor bir meslek olsa da diğer yandan en çok kazanç elde edilen bir iş koludur.

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır hurda fiyatı, bu sektörde tıpkı diğer hurda fiyatları gibi günlük olarak belirlenir. Hurda fiyatlarını etkileyen en önemli faktör bakırın taşıdığı özellikleri ve genel durumudur. Aynı zamanda metal borsası ve günlük döviz kurları da bakır hurda fiyatı belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Genel olarak bakır hurdaları, günlük fiyatlar üzerinden çeşitli merkezlerden ve yerlerden toplanır. Daha sonra ayrıştırılır, temizlenir ve preslenir.

Bütün bu işlemler tamamlanınca geri dönüşüm tesislerine götürülerek yine günlük hurda bakır fiyatları üzerinden bu tesislere satılır. Hurdacılık hizmetleri sayesinde, etraftaki atık maddeler ve malzemeler düzenli olarak toplanır. Bu sayede çevre temizliği sağlanır ve doğa en iyi şekilde korunmuş olur. Geri dönüşüm tesislerinde bakır hurdaları işlemden geçirilerek, yeniden kullanılır hale gelir.  Bu bağlamda ekonomik açıdan da hurdacılık hizmeti ülkeye büyük katkılar sağlar.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

“Hurda bakırın kilosu ne kadar?” sorusunun cevabına bağlı olarak, bu fiyatın belirlenmesinde Londra Metal Borsası’nın baz alındığını söylemek mümkündür. Bakır hurdasının kilo fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar ise şu şekilde sıralanır:

  • Hurdanın genel yapısı ve türü
  • Bakır hurdasının içeriği
  • İşlem görecek olan bakır hurdasının ağırlığı
  • Hurda bakırın kalite derecesi
  • O günkü arz ve talep oranları
  • Alım satım yapılacak olan bölge ya da şehir

Sayılan bütün bu unsurlar hurda bakır fiyatları üzerinde etkilidir. Sizlerde en yüksek meblağlar üzerinden bakır hurda alım ve satım işleri yapmak için elmashurda.com : 0534 844 4677 iletişim numaramızdan bizlere hemen ulaşabilir, elinizdeki bakır hurdalarını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bakır Hurdası En Çok Nereden Bulunur?

Bakır hurdası telefon kabloları, ev eşyaları, elektronik eşyalar, bilgisayarlar, su tesisatları ve mutfak gereçleri gibi benzeri pek çok yerde bulunur.

En Değerli Hurda Çeşidi Hangisidir?

Geri dönüşüm sektörü açısından en değerli ve yüksek fiyatlı hurda çeşidi metal hurdalarıdır. Buna bağlı olarak hurda bakır fiyatları, her zaman yüksek oranlarda işlem görür.

1 Kilo Kablodan Ne Kadar Bakır Hurdası Çıkarılır?

1 kilo bakır metali ihtiva eden kablodan, %70 oranında bakır hurdası elde etmek mümkündür.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir